Bezpłatne chipowanie czworonogów dla mieszkańców Torunia finansowane przez lokalną gminę

Właściciele zwierząt domowych z Torunia będą mieli wyjątkową okazję skorzystać z bezpłatnej akcji chipowania swoich podopiecznych. Inicjatywa, sfinansowana przez Gminę Miasta Toruń, ma na celu promowanie odpowiedzialnego posiadania zwierząt.

Program będzie realizowany przez dwa kolejne sobotnie dni, tj. 20 i 27 kwietnia 2024 roku. W tych dniach, odbędą się specjalne spotkania, podczas których właściciele psów i kotów będą mogli za darmo zarejestrować swoje zwierzęta i założyć im mikroczipy. Oprócz tego, istnieje również możliwość wpisania do rejestru zwierząt, które zostały już wcześniej oznakowane. Zasady finansowania tego przedsięwzięcia pokrywa Gmina Miasta Toruń.

Na konkretnie wyznaczone dni – 20 kwietnia 2024 (sobota) w godzinach od 10:00 do 13:00 w Sklepie Zoologicznym LUZ przy ulicy Okólnej 141 oraz 27 kwietnia 2024 (sobota) także między 10:00 a 13:00 w Planecie Zoo przy ulicy Przy Kaszowniku 43F – pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu przeprowadzą akcję chipowania.

Akcja ma na celu nie tylko bezpieczeństwo zwierząt, ale także ich łatwą identyfikację na wypadek ewentualnego zagubienia. Zawartość mikroczipów pozwoli szybko odnaleźć właściciela zaginionego czworonoga.