Brak ustąpienia pierwszeństwa na wiadukcie Kościuszki skutkuje stłuczką i mandatem

W dniu dzisiejszym, blisko wiaduktu Kościuszki w Toruniu, miało miejsce zdarzenie drogowe. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez kierowcę samochodu osobowego doszło do kolizji.

Jak wykazały ustalenia policji, to kierujący samochodem marki Renault Megan jest sprawcą incydentu. Popełnił on błąd na drodze, nie ustępując pierwszeństwa jadącej ciężarówce marki Man. Do tego incydentu doszło o godzinie 9:50 w piątek, 12 kwietnia. Informacje te przekazała nam asp. Dominika Bocian, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Choć na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, za swoje zachowanie na drodze 67-letni kierowca Renault został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Za kierownicą ciężarówki siedział 26-letni mężczyzna.

Aktualnie na miejscu zdarzenia nie ma żadnych utrudnień w ruchu drogowym, a działania służb zostały już zakończone. W świetle tego incydentu, policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Zgodnie ze statystykami, nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa są najczęściej występującymi przyczynami zdarzeń drogowych.