Coraz więcej drzew w mieście

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki stawia na przyjazne dla środowiska, odnawialne źródła energii. To właśnie na dachu zainstalowano 118 paneli fotowoltaicznych, które wykorzystują nieskończone zasoby naturalne do wytwarzania energii elektrycznej.

„Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna została zamontowana na najwyższym dachu naszego budynku, by w najlepszy możliwy sposób produkować prąd z energii słonecznej. Podłączona jest do aplikacji, w której na bieżąco możemy kontrolować, jakie korzyści udało nam się osiągnąć dla środowiska oraz sprawdzić, ile energii udało się zaoszczędzić każdego dnia. Śledzimy najnowsze trendy ekologiczne, staramy się do nich dostosować i jak najlepiej wykorzystać możliwości, które daje nam architektura budynku”. – mówi prezes CKK Jordanki Grzegorz Grabowski.

Jedna konkretna aplikacja pokazuje, jak ilość energii wytwarzanej przez CKK Jordanki poprawia stan środowiska. Zgromadzona energia jest również przekształcana w rośliny. I tak od marca firma ograniczyła emisję CO2 o 3692,9 kg, co oznacza posadzenie 110 drzew.