Decydujący etap budowy skrętu z ul. Poznańskiej na Prüfferów w Toruniu

Prace przy budowie skrętu z ulicy Poznańskiej na Prüfferów w Toruniu są obecnie na decydującym etapie. Wśród realizowanych zadań znajduje się m.in. konstrukcja kanalizacji deszczowej, a tuż obok planowany jest parking oferujący 45 miejsc parkingowych.

Inwestycję tę gorąco oczekiwali lokalni mieszkańcy, którzy doceniają jej potencjał do usprawnienia ruchu drogowego w tym obszarze i podniesienia poziomu bezpieczeństwa zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Odcinek ulicy Poznańskiej od numeru 49 (przy klasztorze Franciszkanów) aż do skrzyżowania z ulicą Hallera jest nieprzejezdny od 16 września. Firma ONDE S.A., odpowiedzialna za budowę skrętu na Prüfferów, najpierw usunęła starą nawierzchnię i przeprowadziła prace rozbiórkowe. Obecnie głównym zadaniem jest modernizacja kanalizacji deszczowej.

Przebudowa skrzyżowania Poznańska/Prüfferów wymaga również modernizacji sieci teleinformatycznej i oświetlenia publicznego. Te prace są prowadzone jednocześnie z pracami nad kanalizacją. Na modernizowanym odcinku, o długości nieco poniżej 180 metrów, planowane jest również wymienienie asfaltowej nawierzchni.

Według umowy, wykonawca ma do 30 listopada na finalizację wszystkich prac.

Budowany skręt ma za zadanie ułatwić przepływ ruchu drogowego wzdłuż ul. Poznańskiej i podnieść bezpieczeństwo dla pojazdów skręcających z Prüfferów na Poznańską. Po zakończeniu inwestycji, poprawi się także bezpieczeństwo pieszych, a istniejące przejście dla pieszych zostanie wyposażone w azyl. Całość projektu kosztuje prawie 3 miliony złotych i realizowana jest przez firmę ONDE S.A.

Na czas trwania robót wprowadzono objazd przez ulice Hallera, 63. Pułku Piechoty, Andersa i Drzymały.