Działki pod budownictwo jednorodzinne w Toruniu dostępne na sprzedaż w przetargach

W katalogu ofert sprzedażowych miasta Torunia pojawiły się cztery działki przeznaczone na budowę domów jednorodzinnych, zlokalizowane przy ulicy Osadniczej. Zakup tych atrakcyjnych nieruchomości umiejscowionych na terenie Rudaku będzie możliwy podczas przetargu, który odbędzie się 19 grudnia 2023 roku. Całkowita powierzchnia działek przy ulicy Osadniczej 22 B-D wynosi 0,65 ha i jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego miasta, który przewiduje tam realizację projektów mieszkaniowych jednorodzinnych. Dostęp do nieruchomości jest zapewniony poprzez drogę wewnętrzną, odchodzącą od publicznej ulicy Osadniczej. Istotną informacją dla potencjalnych inwestorów jest fakt, że wzdłuż ulicy Osadniczej przebiegają linie energetyczne, wodociągowe oraz gazowe. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Centrum Wsparcia Biznesu.

Kolejna propozycja dla osób szukających terenu pod budowę domu to działka położona w pobliżu Fortu XV Twierdzy Toruń, którą można nabyć od miasta 23 listopada. Ta niezabudowana i niezagospodarowana parcela, znajdująca się na Osiedlu Rudak w lewobrzeżnej części miasta, zostanie wystawiona na sprzedaż w przetargu, a cena wywoławcza została ustalona na 580 000 zł. Warto zaznaczyć, że teren ten jest częściowo porośnięty drzewami, które są objęte ochroną i powinny być zachowane oraz wkomponowane w plan zagospodarowania terenu.

Na sprzedaż są również atrakcyjne działki przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne, zlokalizowane w rejonie ulic Obrowska/Głogowska. W katalogu inwestycyjnym miasta Torunia można znaleźć 10 parceli o powierzchniach od 500 m2 do 1326 m2. Te nieruchomości są usytuowane w południowo-wschodniej części Torunia, a ich atutem jest bliskość mostu drogowego imienia Generała Elżbiety Zawackiej oraz dobre połączenie komunikacyjne z prawobrzeżną częścią miasta. Ulice Głogowska i Obrowska są przyłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Te nieruchomości położone są na osiedlu „Rudak B”, na terenie o dominującej funkcji mieszkaniowej jednorodzinnej, i są gęsto porośnięte drzewami. Przetargi na sprzedaż tych działek zaplanowano na 28.11.2023, 29.11.2023 oraz 16.01.2024.