Dzięki obywatelskiej inicjatywie osiedle Bielawy stanie się bardziej zielone

Rozpoczęła się realizacja planu zatytułowanego „O zieleni można nieskończenie… więcej zieleni na osiedlu Bielawy”. To obywatelska inicjatywa, która zyskała finansowe wsparcie z budżetu partycypacyjnego.

Prace obejmują zagospodarowanie obszaru zielonego, położonego na skrzyżowaniu ul. Koszalińskiej, Krynickiej i Szczecińskiej, a także modernizację przyległego do niego placu zabaw. W planach jest przeprowadzenie nowych nasadzeń, jak również uzupełnienie istniejących już na tym terenie roślin ozdobnych.

Teren ten wzbogacić mają 31 nowo posadzonych drzew, wśród których znajdą się glediczje bezkolcowe „Sunburst”, klony srebrzyste, czy lipy szerokolistne „Brabant”. Dodatkowo, rabaty zostaną uzupełnione o 2600 krzewów ozdobnych, takich jak róża pomarszczona, hikul, tawuła, jałowce oraz berberysy.

Całość projektu szacowana jest na sumę 93 tysiące złotych, które zostały zgromadzone dzięki budżetowi obywatelskiemu. To właśnie mieszkańcy dzielnicy Bielawy postanowili, że te środki zostaną przeznaczone na zrealizowanie tej inicjatywy. Prace prowadzi firma PHUP Dorota Dembek z Torunia. Ich zakończenie przewidywane jest na początek grudnia.