Gala w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego

W piątek, 16 czerwca 2023 roku, odbyła się uroczysta gala w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego, która była poświęcona jubileuszowi 10-lecia futsalowego klubu Football Club Toruń. W trakcie wydarzenia prezydent Michał Zaleski złożył gratulacje klubowi i wyraził życzenia dla jego członków.

Podczas gali nastąpiło podsumowanie sezonu 2022/2023 w Fogo Futsal Ekstraklasie, a także przypomniano najważniejsze momenty z historii FC Toruń. Klub zawsze cieszył się wsparciem Gminy Miasta Toruń. Prezydent Michał Zaleski pogratulował klubowi osiągnięcia dziesięcioletniej działalności i złożył okolicznościowe życzenia Patrykowi Stasiukowi, prezesowi Zarządu Football Club Toruń, innym członkom zarządu, szkoleniowcom, zawodnikom, patronom klubu oraz oddanym fanom.

Prezydent przypomniał również o najważniejszych sukcesach klubu, takich jak awans do Ekstraklasy i zdobyte medale, a także wyraził życzenie dalszych sukcesów, w tym zdobycia złotego medalu Mistrzostw Polski. Szanuje on krótką, dziesięcioletnią, ale niezwykle dynamiczną historię Football Club Toruń, zauważając, że dziesięć lat w skali miasta to krótki okres, ale w sporcie ma ogromne znaczenie. Prezydent podkreślił również, że charakterystyczne dla klubu jest skupienie na zawodnikach pochodzących z Torunia, którzy stanowią trzon zespołu. Sukcesy sportowe toruńskich zawodników przyczyniają się do promocji miasta.