Heroiczne ratunek 90-latki podczas pożaru w kamienicy na ulicy Kościuszki w Toruniu

Cofnijmy się do wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Dokładnie we wtorek, 7 maja, około godziny 18:00, zgłoszono pożar dachu budynku mieszkalnego na toruńskiej ulicy Kościuszki, niedaleko skrzyżowania z ulicą Grudziądzką. Z informacji, które zamieściliśmy na naszym portalu „Oto Toruń”, dowiadujemy się, że na miejscu zdarzenia pojawiło się aż pięć oddziałów straży pożarnej. Wśród przybyłych pojazdów znalazł się również samochód z wysięgnikiem specjalizujący się w gaszeniu pożarów.

Pierwsze płomienie pojawiły się na dachu kamienicy – informuje nas młodszy brygadier Aleksandra Starowicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Pożar został szybko zauważony przez ekipę pracowników, którzy byli w tym czasie zatrudnieni do pokładania papy na dachu budynku.

Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń podczas tego dramatycznego incydentu. Większość mieszkańców samodzielnie opuściła budynek, zanim przybyły służby ratunkowe. Jednak pomoc była potrzebna dla jednej osoby – 90-letniej kobiety z niepełnosprawnością. W tej sytuacji kluczowe było działanie na czas, i tutaj warto podkreślić ogromne zaangażowanie policji, która pomogła starszej pani bezpiecznie opuścić płonący budynek.

– Ewakuacja objęła łącznie 10 osób – przekazał starszy sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W tym momencie policja ze Śródmieścia w Toruniu prowadzi śledztwo dotyczące przyczyn pożaru oraz okoliczności towarzyszących temu zdarzeniu. Prace te są równocześnie prowadzone z procesem szacowania strat materialnych wynikłych z pożaru.