III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

W 2023 roku odbędzie się już III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Jest on dedykowany wszystkim tym, którzy uwielbiają śpiewać i zachwycają swoim talentem wokalnym. Na zgłoszenia, organizatorzy czekają do 15 stycznia, a pierwsze przesłuchania odbędą się już 21 stycznia od godziny 9:00 przy ulicy Marii Konopnickiej 13 (2 piętro) w Toruniu.

Stanisław Jopek występował w ponad 100 krajach. Śpiewał w 36 językach, wszędzie budząc radość i podziw. Otrzymał ofertę studiowania dla dyrektora Metropolitan Opera, aw Paryżu zaproponowano mu pracę jako dyrektor Moulin Rouge. Dotknął wielu serc i wykonał każdą piosenkę tak, jakby była jego ostatnią. Dlatego też Jego energia i oddanie dają się poczuć podczas każdego momentu konkursu.

Pierwszym etapem konkursu są przesłuchania, które odbywają się w niemalże 50 ośrodkach kulturalnych na terenie całej Polski. Według regulaminu, każdy uczestnik musi przygotować dwa utwory z repertuaru grupy „Mazowsze”. Zapisy ruszyły 14 października 2022 roku, a laureatów poznamy w październiku 2023 roku.