Inicjatywa "Osiedlowe pucowanie" zakończona sukcesem

Projekt o nazwie „Osiedlowe pucowanie”, finansowany z budżetu obywatelskiego, został zrealizowany w roku 2023 na terenie lewobrzeża miasta. Ten pro-ekologiczny przedsięwzięcie zakończyło się szczęśliwie 28-go września 2023.

Inicjatywa ta głównie obejmowała prace prowadzone na ulicy 63. Pułku Piechoty. Okolice bloku mieszkalnego numer 73 stały się miejscem instalacji czterech ławek do odpoczynku. Ponadto, w sąsiedztwie dwóch schronów na śmieci, posadzono winobluszcz pięciolistkowy – wszystko razem liczyło 24 sadzonki.

Skwer zlokalizowany między budynkami o numerach 73 i 75 został również objęty tym projektem. Tam dodano dwie ławki oraz krzew tawuły szarej o odmianie „Grefsheim”. W ramach przedsięwzięcia wybudowano też chodnik, którego powierzchnia wykonana była z płyt o wymiarach 50 x 50 x 7 cm i szerokości 1,5 metra. Na dokładkę, posadzono 171 krzewów trzmieliny oskrzydlonej, znanej również jako „Euonymus alatus” czy „płonący krzew”, które tworzą przepiękny szpaler wzdłuż jednej strony chodnika.