Interwencja WOPR i policji na moście Józefa Piłsudskiego w Toruniu: 24-latek chciał skoczyć do rzeki

Ratownikom WOPR oraz funkcjonariuszom policji udało się zapobiec tragedii na moście im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Działania te były skierowane do mężczyzny, który miał zamiar skoczyć do Wisły.

Zaistniałą sytuację relacjonuje toruński oddział WOPR, według którego o 23:25 otrzymali zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Kruszwicy. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który zamierzał skoczyć z mostu Józefa Piłsudskiego. Natychmiast na miejsce wysłano dwóch ratowników WOPR, którzy nawiązali pierwszy kontakt z osobą zagrożoną. Po nich, na most przybyli również policjanci.

– Tuż przed godziną 23:30 odebraliśmy zgłoszenie o mężczyźnie, będącym w stanie silnego kryzysu emocjonalnego, stojącym na moście imienia Piłsudskiego – przekazuje asp. Dominika Bocian z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Nasi funkcjonariusze ustalili na miejscu, że 24-letni mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Dla zapewnienia jego bezpieczeństwa postanowiliśmy przetransportować go do izby wytrzeźwień. Policjanci zadecydowali również, aby po wytrzeźwieniu mężczyzna miał możliwość skorzystania z konsultacji u specjalisty.

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich przeżywacie trudne chwile lub borykacie się z problemami, pamiętajcie, że zawsze istnieje możliwość skorzystania z pomocy. Można to zrobić anonimowo oraz bez żadnych opłat. Poniżej podajemy numery telefonów zaufania:

116 123 – Bezpłatna linia wsparcia dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, dostępna przez cały tydzień od godziny 14.00 do 22.00
116 111 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny non-stop przez 7 dni w tygodniu
800 108 108 – Bezpłatny telefon wsparcia, dostępny od poniedziałku do niedzieli (poza świętami) od godziny 14.00 do 20.00
121 212 – Bezpłatna linia Rzecznika Praw Dziecka dla dzieci i młodzieży, obsługiwana przez cały tydzień, bez przerw
22 635 09 54 – Telefon zaufania dla seniorów, dostępny w poniedziałki, środy oraz czwartki od godziny 17.00 do 20.00.