Miasto zyskało dodatkowe pieniądze

Ze sprzedaży dwóch lokali inwestycyjnych ul. Heweliusza/Halley oraz przy ul. Olsztyńska do miejskiej kasy wpłynie aż 23 miliony złotych. We wtorek (9 maja 2023 r.) dwie działki zyskały nowych właścicieli, którzy planują prowadzenie działalności na tych terenach.

Działka, której powierzchnia wynosi 2 ha na osiedlu Jar przy ul. Heweliusz/Halley została kupiona przez Murapol Real Estate. Wylicytowana cena wywoławcza wynosiła 17 mln zł, a po licytacji ostatecznie zrealizowano 21 080 000 zł. Sprzedawane przez miasto grunty przeznaczone są pod zabudowę wielorodzinną. Jest to obszar niedostatecznie zurbanizowany i niezabudowany z dostępem do dróg – ale obecne drogi też są niezabudowane. Jednak już trwają procesy planistyczne związane z budową sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, elektroenergetycznych, gazowych i telekomunikacyjnych.

Kolejny teren inwestycyjny na Bukowej Kępie (ul. Olsztyńska) kupiła Folga S.A. Za 0,7-hektarową nieruchomość zapłaci 2 424 000 zł. Na powierzchni handlowej dozwolona jest działalność usługowa oraz zabudowa magazynowa. Stanowisko zlokalizowane jest w północno-wschodnim narożniku miasta. Położenie przy trasie wylotowej na Olsztyn (DK nr 15) oraz bliskie sąsiedztwo węzła autostrady A1 sprawiają, że jest to doskonała lokalizacja biznesowa. Teren jest niezabudowany i niezabudowany. Nieruchomość obejmuje duże centrum handlowe i sklep z narzędziami.