Niedzielne zdarzenie drogowe w Toruniu na ulicy Żwirki i Wigury

Podczas wieczoru 29 października, niedługo przed 17:30, w Toruniu na ulicy Żwirki i Wigury doszło do znaczącego zdarzenia drogowego. Nastąpiło ono w pobliżu popularnego sklepu budowlanego Brico Depot, a dokładniej na skrzyżowaniu tejże ulicy z Grudziądzką. W wyniku tego incydentu, dwa pojazdy, Lexus oraz Mitsubishi, spotkały się w nieprzyjemnej kolizji. Lexus stracił kontrolę nad swoim torem jazdy i uderzył bezpośrednio w Mitsubishi. Po tym zdarzeniu, Lexus zakończył swój bieg na metalowej barierce, która otacza teren marketu.

W wyniku tego poważnego wypadku, pięć osób zostało poszkodowanych, w tym dwoje dzieci. Wszystkie poszkodowane osoby zostały natychmiast przetransportowane do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego, jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się wszystkie służby ratunkowe – policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Toruniu.

Incydent ten zmusił do całkowitego zamknięcia ulicy Żwirki i Wigury w pobliżu skrzyżowania z Grudziądzką na okres przekraczający dwie i pół godziny. Autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu musiały tymczasowo zmienić swoją trasę, unikając miejsca zdarzenia. Normalny ruch autobusów na tym odcinku został wznowiony około godziny 20 tego samego dnia.

Komenda Wojewódzka Policji kujawsko-pomorskiej za pośrednictwem swojej rzeczniczki prasowej, Kamili Ogonowskiej, apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, szczególnie w okresie jesieni. Z uwagi na szybko zapadający zmierzch oraz nieprzewidywalne warunki atmosferyczne, takie jak mokra lub oblodzona nawierzchnia, jazda może być wyjątkowo trudna. Przywołano również zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.