Niespodziewanie zamyka się Bułka Cafe, popularna restauracja w centrum Torunia

Restauracja Bułka Cafe, ulubione miejsce wielu torunian i turystów, przestanie istnieć. Właściciele rozpowszechnili tę wiadomość we wtorek, sugerując tajemniczo, że nadszedł czas na dobre zmiany. Czas na działanie tej znanej restauracji upływa z końcem czerwca.

W samym sercu starówki toruńskiej znajdują się dwie placówki pod szyldem „Bułka”. Od 2016 roku jedna z nich mieści się przy Szewskiej 6, a lokal ten zagościł tam w budynku dawnej kamienicy, gdzie wcześniej funkcjonował sklep muzyczny. To miejsce specjalizuje się w podawaniu posiłków na śniadanie i lunch.

Drugi oddział „Bułki” pojawił się w centrum miasta rok temu, zastępując „Kona Coast Cafe” przy Chełmińskiej 18. Kolejna placówka pod nazwą „Bułka Cafe”, jak wiele innych miejsc śniadaniowych, oferuje głównie śniadania. Szef kuchni Jacek Bernacki wypowiedział się na ten temat z przymrużeniem oka. Podkreślił, że ciągłe serwowanie śniadań to ich wyjątkowość, a taka decyzja była podyktowana dużą liczbą „śpiochów” wśród ich klienteli.

Wtorek przyniósł niespodziewaną wiadomość na profilu „Bułka Cafe” – restauracja ma zostać zamknięta. Operacje bułki będą kontynuowane tylko do 30 czerwca, zatem do końca tygodnia. Właściciele lokalów wyrażają wdzięczność za współpracę i zaufanie, które otrzymali od swojej klienteli. Z wdzięcznością wspominają każde sprzedane śniadanie, dziesiątki kubków kawy i zjedzone ciastka.