Niezwykłe zdarzenie na drodze – ciężarówka wylądowała na ścieżce rowerowej pod Toruniem

Dramatyczny incydent miał miejsce na drodze przebiegającej przez Biskupice, małą miejscowość położoną na terenie gminy Łubianka, niedaleko Torunia. Do tego zaskakującego i niepokojącego zdarzenia doszło w dniu 25 czerwca, we wtorek. Kierujący pojazdem ciężarowym stracił nagle nad nim kontrolę, co doprowadziło do jego wyjechania poza pas ruchu. Niespodziewanie, ciężarówka zakończyła swoją jazdę na ścieżce dla pieszych i rowerzystów. Na szczęście, w momencie wypadku nikogo tam nie było.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy-ochotnicy z jednostki w Łubiance. Byli odpowiedzialni za przeprowadzenie działań ratowniczych, które obejmowały między innymi zabezpieczenie terenu oraz posypanie drogi specjalnym proszkiem zdolnym do absorpcji substancji ropopochodnych.

Niestety, tegoroczne wakacje okazały się tragiczne dla wielu osób podróżujących po kujawsko-pomorskich drogach. Dotychczas odnotowano już pięć ofiar śmiertelnych. Wśród nich jest również osoba, która zginęła dzisiaj, przed godziną 10:00, na drodze krajowej numer 10 pomiędzy Bydgoszczą a Nakłem nad Notecią. Doszło tam do bezpośredniego zderzenia dwóch ciężarówek. W wyniku tego tragicznego zdarzenia jedna osoba została ranna.