Nowe oblicze w Urzędzie Miasta Torunia – Anna Głuszek, ekspertka ds. europejskich, obejmuje stanowisko dyrektora

Początek lipca 2024 r. przyniósł istotne zmiany personalne w strukturach Urzędu Miasta Torunia. To właśnie 1 lipca funkcję Dyrektora Wydziału Rozwoju i Programowania Europejskiego objęła Pani Anna Głuszek.

Z wykształcenia jest ona magistrem ekonomii – dyplom w tej dziedzinie zdobyła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 2005 roku. Dwa lata później, w 2007 roku, z powodzeniem ukończyła studia podyplomowe z zakresu Rozwoju Regionalnego i Gospodarki Przestrzennej, które realizowała na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Jej doświadczenie zawodowe jest imponujące – sumując lata pracy, jest to prawie dwie dekady stażu.

Tworząc drogę zawodową Anny Głuszki, można zauważyć, że od 2005 roku aż do końca czerwca 2024 roku była ona związana z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tam zajmowała się sprawami o szerokim zakresie – począwszy od Departamentu Rozwoju Regionalnego, przez Departament Planowania Strategicznego i Gospodarczego, aż po Departament Zarządzania Funduszami Europejskimi dla Kujaw i Pomorza, gdzie pracowała w ostatnim roku.

Zmiana stanowiska Dyrektora Wydziału Rozwoju i Programowania Europejskiego jest związana także ze zmianą na stanowisku poprzedniej dyrektorki. Pani Anna Dziczek, która dotychczas pełniła tę funkcję, teraz stanie na czele nowo utworzonego Biura Rewitalizacji.