Nowy wygląd Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu: wielkie zmiany dla kierowców

Zgodnie z planem, w poniedziałek, 29 kwietnia o 17:00, odbyło się uroczyste otwarcie Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu dla ruchu drogowego, po długim okresie remontu. Zmiany, które wprowadzono, są znaczące dla kierowców korzystających z tej trasy.

Bulwar Filadelfijski jest już dostępny do przejazdu! Kierowcy mogą teraz swobodnie poruszać się po dwupasmowej trasie od ulicy Warszawskiej do ulicy Żeglarskiej. Wprowadzenie strefy zamieszkania na tym odcinku oznacza jednak, że piesi mają tu pierwszeństwo. Dodatkowo, limit prędkości został ustalony na maksymalnie 20 km/h.

Rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu, Agnieszka Kobus-Pęńsko, zauważa, że parkowanie w strefie zamieszkania jest możliwe wyłącznie na specjalnie oznaczonych miejscach. Na Bulwarze Filadelfijskim takie miejsca znajdują się na odcinku od ulicy Warszawskiej do Woli Zamkowej.

Prace renowacyjne na Bulwarze Filadelfijskim to projekt o wartości 47 milionów złotych. Z tej sumy, 30 milionów złotych pochodzi z Rządowego Programu Polski Ład. Głównym wykonawcą prac jest firma ONDE.

Remont obejmował 2-kilometrowy fragment bulwaru, rozciągający się od mostu Józefa Piłsudskiego do mostu kolejowego Ernesta Malinowskiego. Prace obejmowały budowę nowej nawierzchni, promenady, chodników i ścieżek rowerowych. Ponadto, plan inwestycji przewidywał nasadzenie nowej zieleni, montaż systemu kamer i dodatkowej małej architektury.

Chociaż większość prac renowacyjnych została już ukończona, remont Bulwaru Filadelfijskiego nadal trwa w rejonie tzw. „starego” mostu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających „nowy” Bulwar Filadelfijski w Toruniu w galerii znajdującej się poniżej.