Oficjalna prezentacja zastępców Pawła Gulewskiego, prezydenta Torunia

Paweł Gulewski, obecny prezydent Torunia, podczas konferencji prasowej na balkonie Jordanek w Toruniu, zaprezentował swoich najważniejszych współpracowników – wiceprezydentów miasta. Podkreślał, że kluczowe jest dla niego to, aby tworzyć zespół osób, które podzielają jego wizję zmian i których praca będzie skoncentrowana na dobru mieszkańców.

Pierwszym z zaprezentowanych zastępców prezydenta jest Rafał Pietrucień, były dyrektor Departamentu Zarządzania Funduszami Europejskimi w Urzędzie Marszałkowskim. Pietrucień miał już okazję pełnić funkcję drugiego człowieka w mieście w latach 2007-2010. Jego zakres obowiązków obejmować będzie między innymi Miejski Obszar Funkcjonowania Torunia, środki finansowe zewnętrzne, gospodarkę komunalną oraz infrastrukturę miejską.

Drugą zaprezentowaną osobą jest Dagmara Zielińska, dotychczas pełniąca funkcję dyrektora Toruńskiego Centrum Usług Społecznych. Znajomość z Gulewskim nawiązała kiedy ten był wiceprezydentem Torunia. W Urzędzie Miasta będzie odpowiedzialna za ochronę zdrowia, politykę społeczną oraz oświatę.

Gulewski zapowiedział, że planuje mieć trzech zastępców. Jednakże podczas spotkania z mediami nie zdecydował się na ujawnienie personaliów swojego ostatniego współpracownika. Zgodnie z naszymi informacjami, trzecim wiceprezydentem ma zostać Michał Korolko, aktualny prezes Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Prezydent miasta Torunia stwierdził, że nie planuje drastycznych zmian w Urzędzie Miasta. Zamiast tego zamierza rozmawiać z dyrektorami poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta o ich przyszłości. Podkreślił również, że chciałby, aby urzędnicy byli bardziej otwarci na dialog z mieszkańcami miasta i gotowi do cierpliwego słuchania ich potrzeb.