Wzmożona ostrożność pod Toruniem: Kolizja między TIRem a minivanem

Dzień rozpoczął się od dramatycznej interwencji drogowej w pobliżu Torunia. Na drodze krajowej DK 10, w rejonie malowniczej miejscowości Cierpice, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Konkretnie, samochód dostawczy i ciężarówka znalazły się w bezpośrednim konflikcie na jezdni.

Zwróćcie uwagę, drodzy użytkownicy dróg! Do dzisiaj mogą występować utrudnienia w ruchu na trasie nr 10 pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą, a szczególnie w okolicach Cierpic. Wcześnie rano, dokładnie o 6:15, zgodnie z raportem służb drogowych, minibus wymusił pierwszeństwo na tira. Na szczęście, pomimo groźnego wyglądu kolizji, nikt nie odniósł obrażeń.

Wypadku nie udało się uniknąć korków, gdyż ruch na jezdni został całkowicie zablokowany. Obecnie jednak sytuacja na drodze powoli wraca do normy.

Wszechstronne dochodzenie w sprawie tego zdarzenia jest przeprowadzane przez policję, której oficerowie jednocześnie uczulają kierowców na zwiększoną rozwagę za kierownicą. Odcinek DK 10 między Toruniem a Bydgoszczą jest niechlubnie nazywany „Drogą Śmierci” z powodu dużej liczby wypadków, w tym tych o tragicznym skutku.

Właśnie w zeszłym tygodniu, policja przeprowadziła operację znaną jako „Bezpieczna DK 10 – Prędkość i Wyprzedzanie”. W jej ramach przeprowadzano kontrole drogowe, które były monitorowane przez funkcjonariuszy grupy Speed. W działaniach brały udział zarówno radiowozy oznakowane, jak i te dyskretnie ukryte, wyposażone w wideorejestratory.