Ogród Zoobotaniczny w Toruniu – bliżej natury w mieście

Ta jedna z nieco mniej znanych atrakcji Torunia powinna być obowiązkowym punktem wycieczki każdego, kto ceni sobie kontakt z naturą i jest ciekawy egzotycznych zwierząt i roślin. Znajdujący się w niewielkiej odległości od centrum miasta Ogród Zoobotaniczny to idealne miejsce dla całej rodziny na odpoczynek, zabawę i jednocześnie pouczającą lekcję.

Toruń – ogród zoobotaniczny pełen życia

Choć Toruń kojarzony jest głównie z Mikołajem Kopernikiem, piernikami i gotyckimi zabytkami, warto na chwilę zejść z utartego szlaku i zerknąć do nieco bardziej „dzikiej” części miasta. Bez obaw jednak, Ogród Zoobotaniczny w Toruniu jest bezpieczny i oferuje ogrom ciekawostek ze świata flory i fauny zebranych w jednym miejscu. Już na wejściu zwiedzających wita zagroda z uroczą pandą małą, dzieci z pewnością pokochają też sympatyczne surykatki. W ogrodzie występuje kilkadziesiąt różnych ssaków, wśród nich niedźwiedź himalajski, dzikie koty, w tym ryś i karakal, pancerniki, różne gatunki małp, alpaki i o wiele więcej. Do tego dochodzą zagrody z ptakami i osobna ptaszarnia z barwnymi papugami oraz terraria z jaszczurkami i węzami. Nie można zapomnieć o mini folwarku z kozłami i osłami, które chętnie nakarmią dzieci.

Przestrzeń która pozwala być bliżej natury w Toruniu – zoo i botanika

Nie można zapomnieć, że ogród posiada słowo “botaniczny” w swej nazwie. Na miejscu można otoczyć się rzadkimi i przepięknymi okazami drzew, kwiatów i innej unikalnej roślinności, której próżno szukać nawet gdziekolwiek na kontynencie europejskim. Pomniki przyrody i zakwitające liczne kwiaty pięknie współgrają z zamieszkałymi wokół zwierzętami.

Sprawia, to że ogród Ogród Zoobotaniczny w Toruniu to genialne miejsce na interesujący spacer, który będzie zarówno rozrywką, jak i okazją do nauki czegoś o naszym świecie.