Otwarcie ekologicznego budynku Icewind w Toruniu

Na tzw. Abisynii przy ulicy Świdnickiej w Toruniu, na obszarze ponad 600 metrów kwadratowych, powstał nowoczesny obiekt firmy Icewind. Miejsce to stanowi nie tylko siedzibę firmy, ale również centrum demonstracyjne, pokazujące działanie technologii związanych z urządzeniami do klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła.

Projekt całego obiektu opiera się na wykorzystaniu ekologicznych technik do jego ogrzewania, chłodzenia i wentylowania. Dzięki temu, budynek oprócz niskich kosztów utrzymania, służy jako wzór dla innych firm planujących podobne inwestycje. Powierzchnia magazynowa nowej siedziby Icewind wynosi 400 metrów kwadratowych, natomiast przestrzeń biurowa zajmuje ponad 200 metrów kwadratowych. W 2021 roku firma nabyła od miasta działkę o powierzchni 20 arów, zlokalizowaną w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód. Koszt zakupu terenu wyniósł 232 300 złotych.

Firma Icewind, mająca swoją siedzibę w Toruniu, specjalizuje się w realizacji innowacyjnych instalacji ogrzewania, chłodzenia i wentylacji dla klientów indywidualnych, firm oraz obiektów publicznych. Jest doświadczonym wykonawcą nawet najbardziej skomplikowanych projektów w Toruniu i okolicach, gdzie za pomocą tych samych urządzeń pomieszczenia są zarówno chłodzone jak i ogrzewane.

Warto podkreślić, że strefa inwestycyjno-logistyczna „Toruń Wschód” jest już zapełniona w 90%. Z 20 działek przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw, 18 znalazło już nabywców. Przy ulicach Przelot i Świdnickiej trwają intensywne prace budowlane. W tej chwili, do sprzedaży pozostało około 15 hektarów terenów, przeznaczonych pod obiekty usługowo-produkcyjne i magazynowe. Te tereny są niezabudowane, lecz posiadają niezbędną infrastrukturę w bezpośrednim sąsiedztwie.