Ożywienie zieleni wzdłuż dróg wojewódzkich: ponad 300 nowych drzew między Toruniem a Wybczem

Jako kontynuacja programu zapoczątkowanego przez samorząd województwa w ubiegłym roku, który ma na celu odtworzenie zielonych alei przy przebudowanych drogach wojewódzkich, obszar między Toruniem a Wybczem (powiat toruński) na drodze wojewódzkiej nr 553 zyskał ponad 300 nowych drzew.

Projekt odtwarzania zieleni rozpoczął się od drogi wojewódzkiej nr 553, która łączy Toruń z Wybczem. W miejscowości Dębiny, wzdłuż tejże drogi, zasadzono 255 lip. Następnie, w ubiegłym tygodniu, ukończono drugi etap tego zadania, podczas którego posadzono kolejne 309 lip, jak podaje Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Najwięcej nowych drzew pojawiło się w okolicach miejscowości Świerczynki, Pigża i Łubianka. Podobnie jak rok wcześniej, wykonawca projektu ma obowiązek przez kilka lat dbać o nowo posadzone drzewa, jak podkreślają urzędnicy.

Droga wojewódzka nr 553 o długości 21 kilometrów łączy między innymi Toruń z miejscowościami znajdującymi się w gminach Łubianka i Unisław. Trasa ta została zmodernizowana w ciągu ostatniej dekady. Dodatkowo, na śladzie dawnej linii kolejowej, poprowadzono ścieżkę rowerową z Torunia przez Łubiankę do Unisławia, jak informuje Urząd Marszałkowski.