Prace dziecięce na aukcji charytatywnej WOŚP z inicjatywy Marszałka Całbeckiego

W kontekście zbliżającego się 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zaplanowano na dzień 28 stycznia, hasło „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” staje się centralnym przesłaniem akcji. Instytucja Urzędu Marszałkowskiego tradycyjnie dołącza do tego szczytnego przedsięwzięcia. W ramach wsparcia, Piotr Całbecki, pełniący funkcję marszałka, postanowił oddać na rzecz licytacji dzieła plastyczne młodych talentów z województwa, które zdobyły uznanie w konkursie o tematyce kosmicznej „Gęś w kosmosie”.

Marszałek Piotr Całbecki wyraża swoje uznanie dla zaangażowania wolontariuszy i wszystkich osób wspierających coroczną zbiórkę. Podkreśla on także znaczenie ogólnonarodowej solidarności i zachęca do aktywnego uczestnictwa w licytacji prac młodych artystów. Całbecki ma nadzieję, że połączenie serca i talentu, które zostało włożone w tworzenie tych dzieł, przyczyni się do osiągnięcia celu, jakim jest zakup nowego sprzętu medycznego.

Każdego roku Urząd Marszałkowski angażuje się w organizację konkursu plastycznego „Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina”, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców regionu. W obecnym roku wiek uczestników sięgał od skromnych 2,5 roku życia do pełnoletności, czyli 18 lat. Zbiegając się w czasie z celebracją 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika, konkurs przyjął tematykę związaną z przestrzenią kosmiczną, co znalazło odzwierciedlenie w jego hasle „Gęś w kosmosie”.