Przyjemna pogoda i niespodziewany powrót lata

Według prognoz specjalistów z dziedziny meteorologii, nie musimy czekać do następnego sezonu letniego, aby cieszyć się słońcem i temperaturami osiągającymi 28 stopni Celsjusza.

Dzisiejszy dzień, według zapowiedzi, zapowiada się jako umiarkowanie słoneczny. Nie zabraknie promieni słońca, ale w naszym mieście powinno pojawić się też sporo chmur. Mimo to, nie powinniśmy obawiać się deszczu – parasolki można więc na razie schować do szafy.

Jak informuje Rafał Maszewski, znany meteorolog i twórca serwisu Pogoda w Toruniu, na nasze tereny napływa chłodniejsza masa powietrza. Z tego powodu temperatura maksymalna wyniesie dziś około 22 stopni Celsjusza. Pomimo to, warunki termiczne będą komfortowe, poza nieco chłodniejszym początkiem dnia. W nocy z 20 na 21 września możemy spodziewać się temperatur minimalnych na poziomie 12-13 stopni Celsjusza.

Z umiarkowaną siłą powieje południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na stabilnym poziomie, a warunki biometeorologiczne nie powinny mieć wpływu na nasze samopoczucie.

A co przyniesie nam najbliższa przyszłość pod względem pogody? Okazuje się, że możemy spodziewać się niespodzianki – już jutro lato powróci w pełnej krasie! Przy bezchmurnym niebie temperatury mają osiągnąć nawet do 28 stopni Celsjusza. Również piątek ma być dniem z przyjemną aurą. Chłodniej ma się zrobić dopiero w weekend, kiedy termometry pokażą około 20 stopni Celsjusza.