Przyjemne zakończenie października w Toruniu

Po serii ponurych, deszczowych dni, które zdominowały ostatni okres, poniedziałek w Toruniu zapowiada się jako dzień pełen słońca i przyjemnie ciepły, co jest raczej rzadkością na koniec października.

Jesienią często zdarza się, że szare niebo i ulewy rządzą na niebie. Wielu z nas narzekało na te warunki, głównie z powodu braku słońca. Jednak dzisiejszy dzień przyniesie zmianę i poprawę tych pogodowych nastrojów.

Prognozy meteorologiczne sugerują, że dominującym elementem dnia będzie słońce. Chociaż chmury będą obecne, to nie spowodują żadnych opadów deszczu, co oznacza, że nie będziemy potrzebować parasoli. Rafał Maszewski, meteorolog i twórca serwisu internetowego Pogoda w Toruniu przewiduje napływ ciepłego powietrza, które podgrzeje temperaturę do 16 stopni Celsjusza po południu.

Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie umiarkowany. Ciśnienie atmosferyczne odczytano jako 999 hPa, z prognozowanymi niewielkimi wahnięciami w ciągu dnia. Warunki biometeorologiczne są neutralne, co oznacza, że nie wpłyną negatywnie na nasze samopoczucie.

Podczas nocy z poniedziałku 30 października na wtorek 31 października, przewiduje się duże zachmurzenie, ale bez opadów deszczu. Temperatura spadnie do około 10-11 stopni Celsjusza po zmroku.

Niestety, warunki atmosferyczne we wtorek nie będą tak łaskawe jak w poniedziałek. Parasole będą koniecznością, a temperatury spadną do nieco skromniejszych wartości – 12-13 stopni Celsjusza. W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada, prognozuje się słoneczną pogodę, ale dość chłodną, z maksimum 10 stopni Celsjusza na termometrze.