Region stawia na rozwój: Promocja i przygotowanie terenów inwestycyjnych na forum samorządowców

Reprezentanci samorządu z różnych zakątków regionu zgromadzili się na konferencji, która miała na celu zwrócenie uwagi na kluczowe aspekty związane z planowaniem i promocją terenów inwestycyjnych.

Rozważano działania mające na celu preparację oraz promocję terenów inwestycyjnych. Przy okazji, dokonano podsumowania ogólnopolskiego konkursu Grunt na Medal 2023 w kontekście województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie, które odbyło się 21 listopada 2023 roku, zostało zorganizowane przez Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a miejsce jego przeprowadzenia to Toruń.

Oprócz omówienia głównych tematów, konferencja była także doskonałą platformą do podsumowania dziesiątej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu Grunt na Medal 2023. Podsumowanie tego prestiżowego wydarzenia zaprezentował Mirosław Odziemczyk, pełniący funkcje Pełnomocnika Zarządu PAIH S.A. do spraw współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi. Odziemczyk jest także Przewodniczącym zespołu odpowiedzialnego za konkurs „Grunt na medal” w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu SA.

W tegorocznym konkursie ogólnopolskim, gminę Miasta Toruń uhonorowano tytułem laureata. Warto przypomnieć, że nagrodę „Grunt na medal” odebrał Zbigniew Fiderewicz, pełniący obowiązki Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 4 października na stadionie PGE Narodowym podczas konferencji „Forum Biznesu” w Warszawie.