Tworzenie pierwszego Food Hallu w Toruniu: Galeria Smaku Kopernik

W Toruniu trwa proces powstawania pierwszego w jego historii miejsca typu food hall. Kompleks ten zaszczyt nosić nazwy „Galeria Smaku Kopernik”. Osoby stojące za tym projektem deklarują, że otwarcie obiektu zaplanowano na najbliższe tygodnie.

Mieszkańcy Torunia nie mieli do tej pory okazji korzystać ze specjalnej hali gastronomicznej, która jest charakterystyczna dla koncepcji food hall. To miejsce, gdzie ludzie mają możliwość spożywania różnorodnych posiłków i napojów. Food halle często łączą w sobie elementy popularnych restauracji, mobilnych jednostek gastronomicznych zwanych food truckami, a także barów oferujących koktajle. Co więcej, każdy z nich cechuje się unikalnym rozwiązaniem przestrzennym. Na przykład w Warszawie starą przestrzeń peronów przekształcono na potrzeby food hallu, podczas gdy w Poznaniu taki obiekt znajduje się w dawnych halach naprawczych PKP. Tymczasem w Gdańsku Stacja Food Hall jest zlokalizowana na drugim piętrze centrum handlowego.

Podobny koncept galerii lokali gastronomicznych ma teraz zaistnieć również w Toruniu pod nazwą Galeria Smaku Kopernik. Na chwilę obecną szczegóły dotyczące tej inicjatywy są skrzętnie tajone przez pomysłodawców food hallu w Toruniu. Jedyną informacją, jaką zdecydowali się udostępnić, jest to, że mają zamiar sukcesywnie ujawniać kolejne dane na temat projektu, w tym także informacje o podwykonawcach GSK.

Pomysłodawcy projektu zdradzili swoją wizję w przekazie skierowanym do społeczności toruńskiej: „Pragniemy się z Wami dzielić tym dobrem, które od dawna jest w nas – radością ze spotkań z ludźmi i czerpaniem przyjemności z doskonałych smaków kulinarnych”.