Skandaliczne zdarzenie na boisku do siatkówki plażowej: pijany nastolatek odnaleziony przez straż miejską

W piątkowy wieczór, 22 września, o godzinie 18:15 strażnicy miejscy odebrali zgłoszenie dotyczące młodego mężczyzny, który leży nieprzytomny na boisku do siatkówki plażowej przy Bulwarze Filadelfijskim. Kiedy dotarli na miejsce, zastali ledwo przytomnego 16-latka.

Jak wyjaśnił rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu, Jarosław Paralusz, mundurowi próbowali nawiązać komunikację z nastolatkiem, jednak chłopiec miał duże problemy z mową. Dodatkowo, na skutek spożycia alkoholu, nie był w stanie samodzielnie wstać. Silny zapach alkoholu bijący od nieletniego jednoznacznie wskazywał na przyczynę jego stanu.

Po przybyciu na miejsce policji i służb medycznych, młodzieniec został poddany badaniu alkomatem. Wynik był szokujący – w organizmie 16-latka znajdowało się blisko 1,9 promila alkoholu. Nastolatek został natychmiastowo przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu.

Jak dodaje Paralusz, rodzice nieletniego zostali powiadomieni o całym incydencie. Teraz sprawą pijanego 16-latka zajmie się Policja.