Skazany na lata więzienia za handel anabolikami

48-letni mężczyzna zamieszkujący Toruń zostanie przesłuchany w sądzie za prowadzenie nielegalnej sprzedaży sterydów anabolicznych. Zlokalizowanie podejrzanego i zidentyfikowanie jego nielegalnej działalności była rezultatem współpracy pomiędzy policją z centrum Torunia a inspektorami farmaceutycznymi z Bydgoszczy, którzy wspólnie poszukiwali handlarza tych zakazanych substancji.

Wielu ludzi pragnie osiągnąć idealne proporcje ciała, posuwając się do stosowania rygorystycznych diet i wyczerpujących treningów. Jednak nie zawsze te metody przynoszą oczekiwane rezultaty, co prowadzi niektórych do poszukiwania alternatyw w środkach poprawiających masę mięśniową. Wśród takich substancji znajdują się anaboliki.

Ale czym dokładnie są anaboliki? Anaboliki, czyli precyzyjniej steroidy anaboliczne, to syntetyczne substancje chemiczne będące pochodnymi testosteronu. Mają one na celu wzrost masy mięśniowej i siły poprzez stymulację syntezy białek w organizmie. Steroidy anaboliczne są często stosowane w sporcie, szczególnie w kulturystyce. Niestety ich używanie może prowadzić do poważnych skutków ubocznych i różnych problemów zdrowotnych.

Moda na umięśnioną sylwetkę sprawia, że niektórzy szukają sposobów na skorzystanie z takich substancji, podczas gdy inni próbują zbić majątek na ich sprzedaży. Wprowadzenie sterydów do obrotu poza apteką jest jednak przestępstwem, czego boleśnie dowiedział się właśnie wspomniany mieszkaniec Torunia.

Podczas niespodziewanego nalotu, który miał miejsce we wtorek (6 lutego), policja odkryła ponad 5,5 litra płynu znajdującego się w ampułkach, prawie 5000 tabletek oraz powyżej 300 miligramów sproszkowanych substancji. Znajdowały się tam zabronione sterydy anaboliczne oraz inne medykamenty, które są nielegalne do sprzedaży w Polsce.