Spektakl muzyczno-historyczny "MY Naród – Dźwięki Solidarności" z Markiem Piekarczykiem w roli głównej

Z wielkim entuzjazmem Fundacja Kraj Wspaniały ogłasza kolejne wydarzenie, które zaplanowano na koniec czerwca. Tym razem będzie to muzyczno-historyczne widowisko, które odbędzie się pod Toruniem. Gościem specjalnym jest Marek Piekarczyk, znany artysta i były juror programu TVP „The Voice of Poland”.

Marek Piekarczyk, uznany wokalista, kompozytor i autor tekstów, znany przede wszystkim jako frontman legendarnego polskiego zespołu rockowego TSA, został zaproszony do udziału w tym wydarzeniu. Jego głęboki głos i styl od lat inspirują kolejne pokolenia fanów muzyki rockowej. Zdobył on również szeroką popularność jako juror w programie The Voice of Poland, gdzie jego profesjonalizm i życzliwość przyciągnęły uwagę milionów widzów. Jego twórczość często odzwierciedla ważne wydarzenia historyczne i społeczne, co czyni go idealnym do udziału w takim przedsięwzięciu jak to organizowane przez fundację Kraj Wspaniały.

Wyjątkowe muzyczno-historyczne widowisko „MY Naród – Dźwięki Solidarności” odbędzie się 29 czerwca w Parku Inscenizacji Historycznych i Inicjatyw Kulturalnych, który został specjalnie przygotowany na to wydarzenie. Widowisko zaplanowano na plener i podzielono na jedenaście scen, które mają na celu przeniesienie uczestników w czasy PRL-u, pokazując historię walki o wolność.

Podczas widowiska widzowie będą świadkami rekonstrukcji manifestacji robotników oraz brutalności milicji. W kolejnych scenach przedstawiona zostanie historia PRL-u – początki Polski Ludowej, opór społeczeństwa, walkę z kościołem, czasy stanu wojennego, życie i absurdy PRL-u oraz wydarzenia tamtych czasów na Kujawach i Pomorzu. Wstrząsającym momentem będzie rekonstrukcja wydarzeń z Grudnia 1970, która upamiętni tragiczne losy stoczniowców.

Na scenie wystąpi także Marek Piekarczyk, który wykona utwory oddające ducha tamtych czasów. Wydarzenie odbędzie się na specjalnie przygotowanej arenie, gdzie pomiędzy widownią a sceną znajdować się będzie drewniany mur warowny z dwoma bramami. W centralnej części areny stanie estrada, na której występować będą wykonawcy muzyczni.

Na jednym z boków areny zamontowany zostanie telebim, na którym będą wyświetlane multimedialne wizualizacje związane z tematyką inscenizacji. Całość dopełni profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie estradowe, które stworzy atmosferę pełną emocji i napięcia.

Fundacja Kraj Wspaniały została stworzona przez entuzjastów polskiej historii i kultury, którzy chcą pomagać w odkrywaniu zarówno kultury polskiej, jak i lokalnej. To właśnie to zaangażowanie inspiruje fundację do podejmowania szerokiej gamy inicjatyw, takich jak koncert „Nawrzańskie Echa”, koncert fortepianowy „Pałacowe Echa”, wspólne śpiewanie hymnu na spektaklu „Lekcja Króla Jana – Koncert Niepodległościowy” czy akcja edukacyjna połączona z projekcją filmu „ŻYWY MURAL”, zorganizowana z okazji 140. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.