Święto Miasta Toruń: Pięciodniowa eksplozja kultury i rozrywki w dniach 20-24 czerwca

Podczas zbliżającego się Święta Miasta Toruń, które odbędzie się w dniach od 20 do 24 czerwca, mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. To święto upamiętniające urodziny Torunia będzie teraz jeszcze bardziej radosne dzięki bogatemu programowi, który przewiduje m.in koncerty na otwartej przestrzeni, spektakle teatralne pod gołym niebem oraz oficjalne odsłonięcie dwóch nowych katarzynek na Piernikowej Alei Gwiazd.

Obchody urodzin Torunia to coroczna tradycja, która pozwala każdemu mieszkańcowi miasta przeżyć niezapomniane chwile w otoczeniu malowniczych gotyckich murów starówki. Wydarzenia organizowane są przez Toruńską Agendę Kulturalną oraz inne instytucje kulturalne, które oferują różnorodne atrakcje.

Podczas Święta Miasta Wilfredo León Venero, reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn, oraz aktor Krystian Pesta, odsłonią swoje katarzynki na Piernikowej Alei Gwiazd przy Dworze Artusa. Koncert popularnej grupy muzycznej Chłopcy z Placu Broni będzie jednym z głównych punktów programu. Na scenie wystąpi także Wojtek Urbański, laureat Fryderyka 2022.