Szkolenie z pierwszej pomocy w Starostwie Powiatowym

Dwudziestu pracowników Starostwa Powiatowego w Toruniu zostało przeszkolonych z udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach medycznych i życiowych. Szkolenie odbyło się w siedzibie regionalnej w dniu 20 marca 2023 r.

Szkolenie medialne połączone z praktycznymi ćwiczeniami obejmującymi czynności resuscytacyjne dorosłych i dzieci w każdym wieku, obsługę automatycznych defibrylatorów AED, opatrywanie osób nieprzytomnych, zatrzymanie krążenia, udar mózgu i omdlenia oraz omdlenia. i epilepsji. Szkolenie to prowadzone jest przez czynną kadrę medyczną.

Znajomość pierwszej pomocy ma swoje zalety. Wypadki są nieuniknione i nie ma gwarancji, że ludzie są bezpieczni od obrażeń fizycznych, chorób lub urazów. Najlepszą możliwą rzeczą, jaką ludzie mogą zrobić, to być przygotowanym na wszelkie wypadki, nieszczęścia i zdarzenia.

Wiele powodów powstrzymuje ludzi przed nauką pierwszej pomocy i przeszkoleniem niezbędnym do jej skutecznego wykonywania.

  1. Strach przed zrobieniem czegoś złego
  2. Błędne wyobrażenia o kosztach szkolenia
  3. Brak czasu
  4. Nie mam pojęcia, gdzie się szkolić

Przeszkolona osoba jest w stanie uratować życie i zmienić świat. Podczas gdy osoba nieprzeszkolona jest najprawdopodobniej zdziwiona i nieświadoma w sytuacjach awaryjnych.