Toruń zaprasza na artystyczne widowisko pod gwiazdami ku czci Mikołaja Kopernika

W ostatnich dniach września 2023 roku – dokładnie 29 i 30 – mieszkańcy Torunia oraz odwiedzający miasto turyści będą mogli stać się częścią niezwykłego, nocnego spektaklu. Na toruńskim Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego, zlokalizowanym przy ulicy gen. Józefa Bema 23/29, o godzinie 20:00 rozpocznie się wyjątkowe show pt. „EXIT”. Będzie to artystyczna uczta, zorganizowana specjalnie z myślą o Roku Kopernikańskim.

„EXIT” to niepowtarzalny spektakl, który przeniesie widzów w pełen magii świat teatru oraz zapierających dech w piersiach akrobacji. Zasłona nocnego nieba posłuży jako tło dla artystycznego pokazu, a uczestnicy będą mieli szansę zgłębić swoją wiedzę o Koperniku i jego dokonaniach, podziwiając jednocześnie niesamowite umiejętności akrobatów.

Przemysław Draheim, zastępca dyrektora Toruńskiej Agendy Kulturalnej, podczas konferencji prasowej powiedział: „W Toruniu obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, dlatego w najbliższy weekend zwrócimy nasze spojrzenia ku niebu, tak jak to robił Kopernik”.

Widowisko składać się będzie z imponujących akrobacji wykonanych na tle nocnego nieba, które bez wątpienia zapadną w pamięć widzom. Akrobaci, zawieszeni pod balonem, wcielą się w rolę Mikołaja Kopernika, prezentując niezwykłe triki i hołdując dziedzictwu wielkiego astronoma. Jest to wyjątkowe połączenie teatru, sztuki cyrkowej i nauki, co sprawia, że spektakl ten staje się prawdziwym, niezapomnianym doświadczeniem.