Tragiczne wydarzenia na drogach Torunia: Motocyklista kończy jazdę na polu kukurydzy

29 czerwca, w Papowie Toruńskim – małej miejscowości sąsiadującej z Toruniem – miało miejsce zdarzenie drogowe o poważnym charakterze. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, kierujący jednośladem wpadł wprost w pole pełne kukurydzy.

Sytuację na drodze DW 552, gdzie doszło do tego niefortunnego incydentu, badają obecnie funkcjonariusze policji. Zderzenie motocyklisty z pojazdem osobowym nastąpiło w sobotę w południe, 29 czerwca.

Według informacji przekazanych przez Ochotniczą Straż Pożarną z Papowa Toruńskiego, zderzenie z samochodem spowodowało, że motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni, kończąc swój tor jazdy na polu kukurydzy.

Prawdziwie dramatycznym faktem jest to, że na jednośladzie podróżowały dwie osoby. Obydwaj pasażerowie odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni przez ekipę karetki pogotowia ratunkowego do najbliższego szpitala. Wobec osób, które przebywały w samochodzie osobowym, podjęto natomiast działania mające na celu pomoc psychologiczną.

Portal „Oto Toruń” niemal codziennie donosi o niebezpiecznych incydentach na drogach. Niestety, odnotowuje również wiele tragicznych wypadków. Od początku sezonu wakacyjnego na trasach województwa kujawsko-pomorskiego zginęło osiem osób, a trzy śmiertelne ofiary zarejestrowano na drodze krajowej DK 10 na odcinku Toruń – Bydgoszcz.