Tragiczny incydent drogowy na toruńskiej Szosie Chełmińskiej: Renault Megane zderzyło się z drzewem

Na Szosie Chełmińskiej w Toruniu miała miejsce poważna kolizja drogowa. Doszło do niej, gdy samochód marki Renault Megane z niewyjaśnionych przyczyn zjechał ze swojego pasa ruchu, uderzając bezpośrednio w przydrożne drzewo. Pomimo groźnego wyglądu sytuacji, ratownicy medyczni działający na miejscu zdarzenia stwierdzili, że żadna z osób uczestniczących w wypadku nie odniosła poważnych obrażeń. Informacje te potwierdziły służby policyjne.

Nieszczęśliwe zdarzenie na drodze wojewódzkiej numer 553, która to trasa przebiega Szosą Chełmińską przez Toruń, miało miejsce w piątkowy wieczór, 3 listopada. Służby zostały zaalarmowane kilkanaście minut przed godziną 22, co skutkowało natychmiastowym wezwaniem Zespołu Ratownictwa Medycznego. Informacje na ten temat przekazała straż pożarna z Torunia.

Akcję ratunkową przeprowadzały dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Zgodnie z ustaleniami policji, kierowca Renault Megane niespodziewanie zjechał ze swojego pasa ruchu, po czym doszło do bezpośredniego uderzenia pojazdu w drzewo.

Reasumując sytuację, sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński, pełniący obowiązki oficera prasowego w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu, stwierdził: „W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń”. Kierujący samochodem został jednak ukarany mandatem. Na szczęście, pomimo poważnego incydentu, nie doszło do utrudnień w ruchu dla pozostałych kierowców poruszających się tą trasą.