Trudności na drodze: autostrada A1 świadkiem wielu kolizji

Południowe godziny dnia przyniosły spore wyzwanie dla zmotoryzowanych na autostradzie A1 w naszym regionie. Grudziądz i Włocławek stały się arenami kilku zdarzeń drogowych, które skomplikowały przejazd.

W obrębie węzłów Lisewo i Kopytkowo, konkretnie na odcinku 100 metrów w rejonie Sarnowa, doszło do niefortunnego incydentu z udziałem siedmiu pojazdów. Jedna osoba odniosła obrażenia, a w pewnym momencie, korek generowany przez to zdarzenie rozciągał się na aż 15 kilometrów.

O godzinie 9:06, dnia 12 sierpnia (sobota), do centrali Powiatowej Straży Pożarnej w Chełmnie wpłynęło zgłoszenie o kolizji trzech samochodów osobowych na 102 kilometrze autostrady A1 prowadzącej do Gdańska. Na miejscu okazało się, że jedna osoba (mężczyzna w wieku około 60 lat) została poszkodowana i że łącznie w zdarzeniu uczestniczyło siedem samochodów osobowych. Ruch był ograniczony do jednego pasa jezdni. Na miejsce przyjechała Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy udzielili poszkodowanej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym przekazali ją ratownikowi medycznemu z ZRM. Decyzją ratownika medycznego, poszkodowany został przewieziony do szpitala. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez służby pomocy drogowej. Miejsce zdarzenia pozostało pod opieką służb obsługujących autostradę – informuje Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Chełmnie.

Na szczęście, kolejki w okolicach Grudziądza na 67. i 78. kilometrze A1 w kierunku Gdańska, gdzie doszło do zdarzeń drogowych, praktycznie już zniknęły. Niemniej jednak, autostrada A1 prowadząca do Gdańska jest obecnie bardzo ruchliwa, co jest efektem wyjazdów nad morze podczas tzw. długiego weekendu.