Trzej kierowcy nietrzeźwi na toruńskich drogach w ciągu dwóch dni: Policja apeluje o rozwagę za kierownicą

W ciągu zaledwie 48 godzin, trzy osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu zostały zatrzymane przez służby policyjne w Toruniu. Wśród nich był jeden przestępca, który odpowie za wykroczenie, natomiast dwóch pozostałych będzie musiało stawić się przed sądem za popełnione przestępstwo. Istotne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nie tylko zagraża bezpieczeństwu kierowcy, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Torunia podkreślają, że jazda pod wpływem alkoholu znacznie podnosi ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Dlatego też funkcjonariusze zwracają swoją uwagę na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i niebezpieczne manewry obserwowane na drogach.

W środowy wieczór (31.01.2024) około godziny 22.00, policjanci z komisariatu Dobrzejewice przeprowadzili kontrolę kierującego volvo – 30-latka, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, okazało się, że mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd w Toruniu i obowiązujący od 25 sierpnia 2023 roku do 25 lutego 2024 roku. Funkcjonariusze uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę.

W czwartek (01.02.2024) o godzinie 02:00 rano, również w Dobrzejewicach, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 29-letnią kobietę prowadzącą forda. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona ponad 0,6 promila alkoholu w swoim organizmie. Tego samego dnia, około godziny 21.00, policjanci z komisariatu Toruń-Rubinkowo pracujący na terenie dzielnicy Skarpa zatrzymali 23-letnią kobietę prowadzącą hulajnogę elektryczną. Test na zawartość alkoholu w organizmie wykazał u niej blisko 2 promile. Warto przypomnieć, że za takie wykroczenie grozi mandat karny w wysokości aż 2500 złotych.

Teraz wszyscy trzej kierowcy będą musieli stawić czoła konsekwencjom swoich działań i odpowiedzieć za jazdę pod wpływem alkoholu.

Policja w Toruniu zdecydowanie apeluje i przypomina, że alkohol ma szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Kierowcy w stanie nietrzeźwości są nie tylko mniej skoncentrowani, ale także mają wolniejsze reakcje i obniżoną zdolność do oceny sytuacji na drodze, co może prowadzić do tragicznych zdarzeń na drodze.