Zaproszenie na unikalny zestaw koncertów z okazji czterdziestolecia Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

Inspirowana 45-letnią tradycją muzyczną, Toruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje serię wyjątkowych koncertów zatytułowanych „Mistrzowie klasycy TOSoliści”. Jest to niepowtarzalna możliwość, by bliżej zapoznać się z talentami stanowiącymi rdzeń Orkiestry.

Przemysław Kempiński, dyrektor Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, wyraził swoje ogromne podekscytowanie faktem, że wielu muzyków zdecydowało się wziąć udział w tym projekcie. Wyznaczył to jako dowód na to, jak bardzo zaangażowani są oni w swoje codzienne obowiązki, a nadchodzące przedstawienie „Mistrzowie klasyki TOSoliści” #1 ma być dokładnie odzwierciedleniem tego zaangażowania.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 lutego, gdzie solistami będą Michał Nowak (na skrzypcach) oraz Karol Wroniszewski (na wiolonczeli). Mają oni doświadczenie jako koncertmistrzowie Orkiestry i są uważani za utalentowanych muzyków.

Michał Nowak, zafascynowany muzyką od najmłodszych lat, dzieli się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa w domu pełnym dźwięków muzycznych. Rozpoczął swoją muzyczną przygodę pod opieką ojca, grając na akordeonie. Jednak po pół roku zmagań z tym instrumentem, na prośbę matki zdecydował się na skrzypce.

Karol Wroniszewski, podobnie jak Michał Nowak, nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Jako zawodowy muzyk, traktuje swoją pracę jako pasję, której oddaje się całkowicie. Według niego, możliwość spełniania się zawodowo w tym, co kocha jest ogromnym przywilejem.