Trzy samochody uczestniczą w kolizji na drodze wojewódzkiej nr 553

Dzisiejszy dzień nie obył się bez incydentów na drodze wojewódzkiej nr 553 na odcinku Toruń-Unisław, w miejscowości Łubianka. Około godziny 11:30 doszło tam do kolizji z udziałem trzech samochodów osobowych.

Preliminarne ustalenia funkcjonariuszy policji wskazują, że młody kierowca, 22-latek, prowadzący Passata, nie zapewnił odpowiedniego dystansu bezpieczeństwa do jadącego przed nim pojazdu tej samej marki, za którego kierownicą siedział 26-letni mężczyzna. W wyniku niewłaściwego zachowania na drodze doszło do zderzenia tych dwóch samochodów.

Siła uderzenia była na tyle duża, że Passat prowadzony przez 26-latka uderzył w następny samochód w kolejce – peugeota, za kierownicą którego siedziała 46-letnia kobieta.

„Pasażerka ze zderzonego peugeota została przetransportowana do najbliższego szpitala” – poinformował sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński, reprezentujący toruńską komendę policji.

Na szczęście, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci nadal pracują na miejscu wypadku, chociaż nie powoduje to utrudnień w ruchu drogowym. Oprócz funkcjonariuszy policji, na miejscu interweniowali również strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego.