Uciekał przed wymiarem sprawiedliwości przez kilka miesięcy. Trafił do zakładu karnego

44-letni mężczyzna, który przez kilka miesięcy próbował uciekać od konsekwencji swoich czynów, został zatrzymany i przeniesiony do zakładu karnego. Przestępstwem, które spowodowało jego poszukiwania, było wprowadzenie do obrotu dużej ilości narkotyków. W momencie aresztowania przez policję z Torunia, mężczyzna miał przy sobie substancje narkotyczne.

Dopiero 22 sierpnia, policjanci z wydziału kryminalnego w toruńskiej komendzie, zdołali go namierzyć i zatrzymać. Mężczyzna od lutego tego roku próbował uniknąć odpowiedzialności za swoje przestępcze działania.

Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego oraz kilku nakazów doprowadzenia do jednostki penitencjarnej w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Nie było to jednak wszystko – podczas przeszukania jego ubrania, funkcjonariusze znaleźli przy nim białą substancję w postaci proszku. Wstępne testy policyjne potwierdziły, że jest to ponad 13 gramów amfetaminy. Znaleziony proszek został zabezpieczony i przekazany do laboratorium kryminalistycznego na dalsze badania – informuje sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Po zakończeniu procedur, mężczyzna został osadzony w celi zakładu karnego. Jego pobyt tam potrwa ponad 2 lata i 7 miesięcy.

Jednakże, jeśli ekspertyza kryminalistyczna potwierdzi, że znaleziona substancja to rzeczywiście amfetamina, 44-latek stanie także przed sądem za posiadanie zakazanych substancji. Za ten czyn grozi mu dodatkowa kara do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje sierżant sztabowy Pypczyński.