W Toruniu nadchodzi chłodzenie. Termometry zarejestrują znaczne spadki temperatur

Już dziś mieszkańcy Torunia poczują wyraźną zmianę w pogodzie po niezwykle gorącym wtorku. Spodziewany jest napływ zdecydowanie chłodniejszej masy powietrza. Ale jak dokładnie potoczą się wahania na termometrach?

W najbliższym czasie Toruń zostanie zdominowany przez chmury. Wskazuje to na to, że miasto czeka dość pochmurny dzień, z słońcem, które będzie w zdecydowanej mniejszości. Mieszkańcy muszą też przygotować się na przelotne opady. Rafał Maszewski, meteorolog i twórca serwisu internetowego pogodawtoruniu, przewiduje, że deszcz może nas zaskoczyć w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Z kierunku zachodniego zacznie docierać coraz zimniejsza masa powietrza. Maksymalna temperatura, jaką termometry pokażą w okolicach południa, wyniesie 23 stopnie. Po tym ciepłym momencie nastąpi jednak spadek temperatury, który zaowocuje przyjemnym komfortem termicznym. Noc z 19 na 20 czerwca upłynie nam pod znakiem niskich temperatur – termometry wskażą jedynie 10 stopni.

Dyżurny synoptyk z Torunia informuje, że wiatr od zachodu będzie umiarkowany, ale około południa i przed południem spodziewane są jego dość silne porywy. W godzinach popołudniowych wiatr zmieni kierunek na północno-zachodni. Warto również wiedzieć, że ciśnienie atmosferyczne zacznie się powoli podnosić. Niestety, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, co może niekorzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

Jutro mieszkańcy Torunia mogą oczekiwać lepszej pogody – na niebie pojawią się długie momenty słonecznej pogody i błękitnego nieba. Synoptycy przewidują, że opady nie są już spodziewane. Temperatura powinna pozostać na podobnym poziomie (do 22 stopni). W piątek zapowiadany jest powrót upałów (27 st.), natomiast po weekendowej burzy znów nastąpi kilkustopniowe ochłodzenie.