Strach i przemoc na ulicach Torunia: 19-latka zaatakowana przez nożownika

Przerażające momenty doświadczyła młoda kobieta w wieku 19 lat, kiedy to podszedł do niej mężczyzna uzbrojony w nóż. Napastnik zażądał od niej gotówki.

Agresor próbował wykorzystać groźbę użycia noża, aby wymusić na 19-letniej kobiecie przekazanie mu pieniędzy. Ten incydent miał miejsce ostatniego piątku (14 czerwca) około godziny 5 rano w pobliżu supermarketu zlokalizowanego na Jakubskim Przedmieściu. Zgłoszenie do policji wskazywało, że mężczyzna podszedł do młodej kobiety, pokazał jej nóż i zażądał gotówki.

Kiedy napastnik dowiedział się, że 19-latka nie ma przy sobie żadnej gotówki, zmusił ją do pójścia z nim do najbliższego bankomatu. Niestety dla niego, również na jej koncie bankowym nie było dostępnych środków. W tym momencie sprawca napadu zorientował się, że jego próba szybkiego wzbogacenia się „spełzła na niczym” i postanowił uciec. Jednak jego ulga była krótkotrwała.

Już kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia, policyjni śledczy byli na tropie mężczyzny. – Wyniki naszych ustaleń wskazują, że sprawcą tej próby rozboju jest 40-letni mężczyzna. Jeszcze tego samego dnia zdołaliśmy go namierzyć i zatrzymać w jednym z mieszkań na Starówce – informuje sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Zidentyfikowany napastnik usłyszał zarzuty próby rozboju przy użyciu noża. Poprzedniego dnia sąd wyraził zgodę na jego tymczasowe aresztowanie. Za ten rodzaj przestępstwa, czyli rozbój z wykorzystaniem niebezpiecznego przedmiotu, jakim w tym przypadku był nóż, kodeks karny przewiduje karę od 3 do nawet 20 lat pozbawienia wolności.