Wakacyjne atrakcje dla dzieci w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu ciepło zachęca dzieci, które przyjeżdżają do miasta na letni wypoczynek, do skorzystania z propozycji wakacyjnych zabaw i warsztatów. Oferta ta jest dostępna zarówno dla gości indywidualnych, jak i rodzin czy grup organizowanych.

Muzeum dąży do zapewnienia komfortowych warunków dla swoich małych gości, dlatego ustala limit osób biorących udział w zajęciach od 10 do 15 osób. Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do zgłoszenia swojego udziału i do poznawania wielorakiego bogactwa naszych zbiorów oraz brania udziału w edukacyjnych warsztatach.

Program spotkań obejmuje „Zielone Wakacje” w Muzeum Okręgowym w Toruniu od 9 do 12 lipca 2024 r., pomiędzy godziną 10:00 a 14:00. Będzie można zgłębić tajemnice świata samurajów, poznać herb Torunia, odkryć sekrety toruńskich rzemieślników z minionych wieków oraz spróbować swoich sił w malowaniu pierników. Cały cykl warsztatów kosztuje 150 zł od osoby, natomiast udział w pojedynczym dniu – 40 zł.

Osoby indywidualne oraz rodziny z dziećmi powyżej 6 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć edukacyjnych. Maksymalny limit uczestników to 15 osób, a zapisy są prowadzone według harmonogramu na daty: 4.07, 18.07, 8.08, 22.08.

Nie zapominajmy o grupach zorganizowanych, dla których istnieje możliwość ustalenia dodatkowych terminów zajęć na wybrane tematy. Są to między innymi „Muzealni Tropiciele” w Ratuszu Staromiejskim, „Obudź śpiącego rycerza”, „Świat Orientu” czy „Rodzina Mikołaja Kopernika”. Koszt wejścia wynosi 17 zł od osoby.