Wigilia Miejska w Toruniu – świąteczne życzenia od prezydenta i duchowieństwa różnych wyznań

Michał Zaleski, będący na stanowisku prezydenta Torunia, wraz z przedstawicielami kilku konfesji, w tym Kościoła rzymsko-katolickiego, grecko-katolickiego, prawosławnego oraz luteran, skierowali do obecnych na Miejskiej Wigilii pod gołym niebem serdeczne świąteczne życzenia.

Na 20 grudnia 2023 roku zaproszenie na wspólne świętowanie Wigilii Miejskiej przy Jasełkach na Rynku Nowomiejskim otrzymali wszyscy mieszkańcy Torunia. Zaproszenie to było skierowane również do gości miasta oraz tych, którzy uważają Toruń za swoje miejsce na ziemi. Tradycją stało się już rozdawanie paczek-prezentów oraz ciepłego jedzenia, takiego jak barszcz, kapusta czy pierogi.

– Wdzięczny jestem za to, że możemy dziś być tutaj razem, przygotowując się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dziś mamy wyjątkowe przedświąteczne świętowanie z ciepłymi posiłkami i prezentami od Mikołaja – bo taki jest nasz polski zwyczaj. Ale świąteczny czas to przede wszystkim okres, kiedy składamy sobie wzajemnie życzenia. Pragnę podkreślić, że życzyłbym każdej toruniance i każdemu torunianinowi, abyśmy byli dumni z naszego miasta. Abyśmy z radością mówili: Toruń jest piękny, Toruń dobrze się rozwija, w Toruniu dobrze się żyje. Nawet jeśli pojawiają się problemy, zawsze znajdzie się czas na ich pokonanie – bo takie jest nasze miasto, w którym inwestycje nigdy nie ustają, a coś nowego dzieje się na każdym kroku. Życzę Wam głębokiej radości ze świątecznych spotkań, z okazji narodzin Dzieciątka Jezus. Nie ma chyba większego szczęścia dla dorosłego człowieka niż narodziny dziecka – kogoś drogiego, małego. Życzę Wam też dużo zdrowia i siły na nadchodzący rok, realizacji planów i spełnienia marzeń – wygłosił swoje przemówienie prezydent Torunia Michał Zaleski.