Wiosenna aura z weekendu ustepuje miejsca chłodnemu poniedziałkowi z udziałem cyklonu Dorte

Po niezwykle zachwycającym wiosennym weekendzie, jego miłe wspomnienia szybko zostają wymazane przez chłodny, pochmurny i deszczowy poniedziałek. Ostatnie dni minionego tygodnia obfitowały w przyjemne, słoneczne i ciepłe dni, które niestety musiały ustąpić miejsca mniej sprzyjającej atmosferze. Za ten gwałtowny zwrot akcji odpowiedzialny jest cyklon Dorte, który teraz sprawuje kontrolę nad warunkami pogodowymi w Polsce.

Nadchodzący cyklon Dorte zwiastuje ochłodzenie i dominację chmur. Pogoda, która dotychczas cieszyła nas swoim pięknem, uległa degradacji pod wpływem cyklonu Dorte. Chmury nim niesione będą dominować na niebie Torunia, a noc z poniedziałku na wtorek (4/5 marca) przyniesie nam deszcz. Jakieś tam przejaśnienia będą pewnie, ale słońce raczej się nie przebije. „Spodziewajmy się napływu chłodniejszego powietrza – prognozuje Rafał Maszewski, meteorolog prowadzący serwis pogodawtoruniu- W ciągu dnia temperatura powietrza wyniesie maksymalnie 7 stopni, a wieczorem termometry wskażą zaledwie „3” na plusie.

Wiatr będzie wiał z umiarkowaną prędkością z kierunku wschodniego. Ciśnienie atmosferyczne będzie generalnie niskie, z okazjonalnymi, niewielkimi wzrostami. Co do warunków biometeorologicznych, nie powinny mieć one żadnego wpływu na nasze samopoczucie, są zatem neutralne.