Wspieranie osób niepełnosprawnych w poszukiwaniu pracy: oferta Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia

Osoby, które otrzymują rentę lub inne świadczenia związane z niepełnosprawnością i które aktualnie nie są zatrudnione, mają możliwość skorzystania ze wsparcia oferowanego przez Powiatowy Urząd Pracy (PUP) dla Miasta Torunia. Wystarczy, że zarejestrują się jako osoby poszukujące pracy, a będą miały dostęp do różnych form pomocy finansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Są to między innymi staże, szkolenia czy studia podyplomowe.

Osoby, które już są zarejestrowane w PUP dla Miasta Torunia i chcą skorzystać ze środków PFRON-u, mają możliwość umówienia się na spotkanie z doradcą klienta. To świetna okazja do szczegółowego zapoznania się z ofertą urzędu prac.

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia posiada dostęp do funduszy PFRON-u przeznaczonych na realizację staży. To znakomita szansa na zdobycie praktycznych umiejętności w wykonywaniu pracy na konkretnym stanowisku. Warto zaznaczyć, że wnioski o staż składa pracodawca.

Terminy przyjmowania wniosków w ramach PFRON-u rozpoczynają się 18 marca 2024 roku i trwają do momentu wyczerpania dostępnych środków, zgodnie z zasadą naboru ciągłego.

Szczegółowe informacje na temat harmonogramów i ogłoszeń o naborach można znaleźć na stronie internetowej PUP dla Miasta Torunia. Dane te publikowane są w zakładce „Aktualności”, a także w sekcji „Na skróty…” pod hasłem „Aktualne nabory”.

Zachęcamy także do bezpośredniego kontaktu z doradcami klienta. Można to zrobić przez telefon.