Wyjątkowy koncert z aktywnymi warsztatami dla dzieci w CKK Jordanki w Toruniu

Planując weekendowe atrakcje dla najmłodszych, warto rozważyć unikalne wydarzenie, które łączy w sobie muzykę i ruch. Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu ma przyjemność zaprosić na muzyczne spotkanie „O wietrzyku psotniku”, skupiające się na magicznym instrumencie jakim jest harfa. Wydarzenie odbędzie się już najbliższą niedzielę, w sali prób tego renomowanego miejsca.

CKK Jordanki co miesiąc, od września do czerwca, stwarza przestrzeń dla dzieci, dekorując salę prób poduszkami i kolorowymi dywanami. Inicjatywa „Czas dla nas” została stworzona z myślą o najmłodszych i ich rodzicach, wprowadzając dzieci w świat instrumentów muzycznych, pomagając im zrozumieć ich dźwięki i zachęcając do interakcji poprzez zabawę. Tym samym umożliwiają również chwilę odpoczynku dla opiekunów. Ta spersonalizowana forma edukacji jest prowadzona przez profesjonalnych artystów.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone urokowi instrumentu jakim jest harfa, z uwzględnieniem psotnego charakteru wiatru, symbolizowanego przez Zefirka. Dzieci będą miały okazję doświadczyć fascynujących dźwięków tego starożytnego instrumentu, słuchając różnych utworów muzyki klasycznej, a także mając okazję do tańca i śpiewu.

Dr Adriana Wdziękońska, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, jest twórcą i prowadzącym wszystkie koncerty z cyklu „Czas dla nas”. Jest doświadczonym muzykiem, który współpracował z wieloma wybitnymi artystami na całym terenie Polski, a jej autorskie koncerty były prezentowane w najważniejszych instytucjach kulturalnych kraju. Do Torunia przybywa z zespołem muzyków, aby ukazać najmłodszym odbiorcom piękno dźwięków i instrumentów.

Koncerty w Sali Prób Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej dowodzą, że świat muzyki jest otwarty dla wszystkich bez wyjątku. Dlatego staramy się rozwijać wrażliwość dzieci poprzez bezpośredni kontakt z żywą muzyką, nie ograniczając ich swobody i nie gasząc dziecięcego entuzjazmu.

Najbliższe koncerty odbędą się w niedzielę, 10 marca, o godzinie 15:00 i 16:30 w Sali Prób CKK Jordanki (wejście z boku, po lewej stronie od głównego wejścia). Cena biletów wynosi 20 zł dla dzieci i 30 zł dla dorosłych. Dostępne są również bilety rodzinne (dwóch dorosłych + jedno dziecko) w cenie 65 zł. Spotkania są przeznaczone głównie dla dzieci do 6 roku życia, ale rodzice ze starszymi dziećmi również są mile widziani.

Kolejne spotkania z cyklu „Czas dla nas” zaplanowane są na 14 kwietnia, 26 maja i 16 czerwca. Każde z nich będzie miało unikalny temat, odpowiednio: „Konie, słonie i żabki” – o ilustracyjnych możliwościach instrumentów; „Mamma, mutti, maminka” – koncert ku czci matek; oraz „Na podwórku fajnie jest” – koncert na powitanie wakacji.