Wyniki analizy opadów na terenie kraju zaskakują: Toruń odnotowuje rekordowy wzrost

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przeprowadził szczegółową analizę danych dotyczących opadów atmosferycznych, które miały miejsce w maju bieżącego roku. Wyniki tej analizy były niespodziewane – okazało się, że największe odstępstwo od średniej wieloletniej zaobserwowano w Toruniu.

Przeprowadzone pomiary pokazują, że mimo iż większość terenów w Polsce doświadczyła spadku ilości opadów w porównaniu do normy, to Toruń zanotował znaczny wzrost. Zmierzone wartości wynosiły aż 122% normy, co przekłada się na 62,3 mm wody. Ten fakt przeczy ogólnokrajowej tendencji do niższych opadów.

Sytuacja pogodowa w Toruniu na najbliższe dni wygląda optymistycznie. Według Rafała Maszewskiego, meteorologa, nie ma przewidywań dotyczących opadów deszczu. Zapowiedział również umiarkowane i następnie duże zachmurzenie. Pogoda będzie raczej chłodna, ale temperatury mają wzrosnąć do 20 stopni Celsjusza, co zapewni komfort termiczny.

Prognozy na najbliższe dni przewidują cieplejsze warunki. W sobotę temperatury mają osiągnąć 25 stopni Celsjusza, podczas gdy w niedzielę spodziewane jest ochłodzenie do maksymalnie 20 stopni. Jednak w następnym tygodniu powinna nastąpić znacząca zmiana – prognozowane są pierwsze upały tego roku, z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza.