Wypadek drogowy w Toruniu: Sąd ma zadecydować o winie uczestników

Na popularnej ulicy Szosa Chełmińska w Toruniu, 8 listopada, doszło do niespodziewanego zdarzenia drogowego. Kierowcy dwóch samochodów osobowych – Fiata i Forda, znaleźli się w sytuacji kolizji, która na szczęście nie skutkowała poważnymi obrażeniami żadnego z uczestników.

Do wypadku doszło w godzinach wieczornych, dokładnie o 19:06. Na miejscu incydentu od razu rozpoczęły prace trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Toruniu. Pierwsze doniesienia ze strony strażaków toruńskich wskazywały na to, że jedna osoba mogła zostać poszkodowana. Ta osoba została następnie przewieziona do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego, w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

Zgłoszenie o kolizji wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu tego samego dnia, krótko po godzinie 19. Jak poinformowała asp. Dominika Bocian z toruńskiej policji, wstępne ustalenia wskazują na to, że żaden z uczestników kolizji nie odniósł poważnych obrażeń. Dodatkowo, obydwaj kierowcy byli trzeźwi w momencie zdarzenia.

Wszystko wskazuje na to, że nie zostało jednoznacznie ustalone, który z kierowców był sprawcą kolizji. Jak zaznacza asp. Dominika Bocian, wszelka dokumentacja dotycząca tej sprawy została przekazana do sądu w celu dalszej oceny i wydania ostatecznej decyzji.