Wystawa w Muzeum Okręgowym w Toruniu doceniona przez Ministerstwo

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprezentowało czasową wystawę „Misterium Słońca. Kopernik, syn renesansu”. Jej piękno zostało docenione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dlatego też wystawa, uzyskując najwyższą ocenę na 200 zgłoszonych projektów, otrzymała dotację z Ministerstwa.

Otwarcie wystawy w Ratuszu Staromiejskim planowane jest na wrzesień 2023 r. Regionalna dyrektor muzeum Aleksandra Mierzejewska zapowiedziała międzynarodową wystawę, która powstaje już od ponad dwóch lat. Eksponaty obejmują Bibliotekę Watykańską, Bibliotekę Uniwersytecką w Uppsali, Zamek Królewski w Warszawie i Zamek Królewski na Wawelu.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało na wystawę dotację w wysokości 360 000 zł. W ramach programu „Wsparcie Wydarzeń Muzealnych”. Spośród ponad 200 nadesłanych zgłoszeń komisja przyznała Wystawie Toruńskiej najwyższą możliwą notę ​​85,25 pkt.

Celem programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest wspieranie działań w zakresie muzealnictwa, konserwacji archiwów i zbiorów. A także prezentacja zbiorów w formie atrakcyjnych poznawczo wystaw i projektów wydawniczych.